adó egy százalék felajánlás
2024.05.15. - Zsófia, Szonja

Miért nem szeretnek a férfiak szex közben beszélgetni?

Miért nem szeretnek a férfiak szex közben beszélgetni?
Próbált már Ön egy férfit szex közben szóra bírni? Ha igen, akkor valószínûleg negatív tapasztalatokkal rendelkezik ezen a téren - a dolog gyakorlatilag reménytelen. De miért van ez így? Nos, a válasz eléggé egyszerû, sõt tudományos magyarázattal szolgálhatunk. A férfiak agya "szakosítottan mûködik", a jobb félteke foglalkozik a kéz és a szem koordinációjával, valamint a vizuális és térbeli funkciókkal, míg a bal félteke a verbális készségeket vezérli.
kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%

Kutatások igazolják, hogy a férfi agyának át kell kapcsolnia egyik funkcióról a másikra, ha a férfi új tevékenységbe kezd. Amíg például partnere Önnel szeretkezik, megérinti, simogatja, addig agya egyik fele dolgozik. De ha beszélgetni akar Önnel, agyának másik féltekéjét kénytelen használni. Ehhez a váltáshoz idõ kell.

A nõk agyának mindkét féltekéje egyszerre üzemel, ezért egy nõ számára nem jelent különösebb problémát, hogy egyidejûleg szeretkezzen és beszéljen, vagy összeadja aznapi kiadásait, és tévét nézzen.

A férfi és a nõi agy mûködésének különbsége szolgáltat magyarázatot arra, mért nem tudnak a férfiak szex közben verbálisan megnyilatkozni. Ha két olyan komplex tevékenységre kérik õket, mint az érzelmek kifejezése és a szeretkezés, egyszerûen megáll a tudományuk.

Látjuk tehát, nem arról van szó, hogy a férfiak az ágyban nem akarják megosztani velünk érzelmeiket. Pusztán olyan dolgot várunk el tõlük, amelynek teljesítése nehézségekbe ütközik.

A legjobban akkor tesszük, ha szex közben nem próbálkozunk a beszélgetéssel. Partnerünk kötelességének fogja érezni, hogy válaszoljon, ez pedig elvonja figyelmét a szeretkezés örömeirõl.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy szeretkezés közben tilos megszólalni. Partnerünk becézõ szavai szenvedélyesebbé tehetik számunkra az aktust. De ha Õ túlságosan szótlan szokott lenni, és némaságát eddig a személyünk iránt érzett közönyként értelmeztük, most már tudni fogjuk, hogy egészen máshonnan fúj a szél.